Mestalla zdobyta!

W 21. kolejce Primera Divisón Real Madryt zameldował się na stadionie Mestalla w Valencii. Królewscy, którzy jak wiemy ostatnio przechodzili przez dość trudny i burzliwy okres podeszli do spotkania bardzo poważnie. Mecz zakończył się świetnym wynikiem 1:4 i napawa optymizmem co do przezwyciężenia kryzysu i dalszej częśći sezonu.

Pierwsza połowa zaprezentowała nam kolejny inny obraz Los Blancos niż ten środowy z Copa del Rey. Zobaczyliśmy drużynę, której się chciało, która miała jakiś pomysł i przede wszystkim potrafiła wykorzystać sytuacje. A tych 100%-owych było dokładnie tyle ile bramek. W polu karnym dwukrotnie faulował Martín Montoya, co doprowadziło do dwóch jedenastek. W taki sposób Królewscy w 16′ i 38′ objęli prowadzenie. W 41′ świetną szansę na gola zmarnował Rodrigo Moreno, który przestrzelił na pustą bramkę.

Druga połowa to jednak już zupełnie inna historia. Do akcji ruszyli gospodarze, a goście ze stolicy Hiszpanii jedynie biernie odpierali ataki. Niestety nieskutecznie, bo już w 59′ po rzucie rożnym piłkę do bramki wpakował Santiago Mina. Choć wyglądało na to, że Valencia jest dosłownie o krok od wyrównania to powrócił Marcelo. W 84′ po fenomenalnej akcji z Marco Asensio nasz obrońca pięknym uderzeniem pokonał Neto. Końcówka spotkania należała już tylko do naszych piłkarzy, którzy zwycięstwo przypieczętowali czwartym trafieniem Toniego Kroosa w 89′.

Przez cały mecz drużyna z Valencii mogła odczuć niezwykle intensywny doping swoich kibiców, którzy niemal każdą decyzję arbitra głównego kwitowali porcją gwizdów. Mimo dwóch poprawnie zdobytych bramek Mestalla obdarzyła gości słynną już przyśpiewką ,,Así, así gana el Madrid”, jednak nie da się ukryć, że głównym problemem ich drużyny nie był dzisiaj sędzia, a…potworna nieskuteczność. Dobry i skuteczny, choć jeszcze daleki od ideału Real Madryt zmniejsza więc swoją różnicę do Valencii o 3 punkty. Biorąc pod uwagę fakt, iż Królewscy do rozegrania mają jeszcze zaległy mecz z Leganes dzisiejszy wynik otwiera wielkie okno na powrót na podium tabeli.

Valencia CF vs Real Madrid 1:4 (0:2) – 27.01.2018

1:0 – Cristiano Ronaldo (K) 16’

2:0 – Cristiano Ronaldo (K) 38’

2:1 – Santiago Mina 59′

3:1 – Marcelo 84′

4:1 – Toni Kroos 89′