Modrić grał za trzech: Kroosa, Jamesa i Cristiano

Embed from Getty Images

Luka Modrić w spotkaniu z Granadą, na Los Cármenes, zagrał za trzech. Dzięki świetnej dyspozycji chorwackiego pomocnika, Królewskim udało się wygrać. Luka organizował grę zespołu i zdobył przepiękną bramkę na 2:1, która dała Realowi 3 punkty. Modrić w tym spotkaniu swoją postawą nadrabiał słabą dyspozycję swoich kolegów, Kroosa, Jamesa i Ronaldo.

Chorwat był bardzo aktywny w destrukcji. W obronie odzyskał 47.1 % rozegranych piłek, przechwycił pięć podań, a dwa z pięciu wykonanych przez niego ataków zakończyły się sukcesem. Luka bardzo twardo walczył w obronie, kiedy trzeba było, nie wahał się wykonać wślizgu, jak w 89 minucie.

Kiedy tylko odzyskał piłkę, w najlepszy i najszybszy możliwy sposób dostarczał ją pod bramkę przeciwnika, stwarzając zagrożenie. Pomocnik był bardzo dokładny w rozegraniu, na 51 wykonanych podań zaledwie 9 było niecelnych, co daje 85 % celności, ten współczynnik wzrośnie do 92 %, jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko krótkie podania, natomiast jeżeli chodzi o grę na połowie przeciwnika, Modrić uzyskał 81 % celnych podań.

Ukoronowaniem dobrej gry Chorwata była przepiękna bramka na 2:1, na jej zdobycie Luka potrzebował 3 strzałów (33%). Zidane docenił jego dobrą postawę na konferencji prasowej. Modrić razem z Benzemą i Cristiano byli zawodnikami, którzy najczęściej uderzali na bramkę rywali, ta trójka oddała 10 z 14 strzałów Realu Madryt. Szczęścia próbowali również Ramos (1), Carvajal (1), Isco (1) i Jesé (1).