Modrić i Kovačić jadą na mundial!

Embed from Getty Images

Informowaliśmy już dzisiaj, że reprezentant Maroka, Achraf Hakimi awansował wraz z reprezentacją na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata rozgrywane w Rosji. Dzisiaj do grona cieszących się z awansu dołączyła kolejna dwójka zawodników Realu Madryt. Mateo Kovačić i Luka Modrić wywalczyli awans na przyszłoroczny Mundial po zwycięstwie Chorwacji w barażowym dwumeczu z Grecją 4:1.

Dosyć niespodziewanie Chorwaci pokomplikowali sobie sprawy w grupie I, gdzie zajęli drugie miejsce ulegając sensacyjnym zwycięzcą, reprezentacji Islandii. Te miejsce w grupie zapewniło Chorwatom udział w barażach, gdzie trafili na Greków.

Sprawa awansu została już praktycznie rozstrzygnięta w pierwszym meczu barażowym. Chorwaci zwyciężyli 4:1 po golu między innymi Modricia. W dzisiejszym meczu reprezentacja Grecji musiała strzelić trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej, aby awansować na rosyjski Mundial. Tak się jednak nie stało, mecz zakończył się bezbramkowym remisem i tak oto kapitan Chorwacji, Luka Modrić wraz z całym zespołem może świętować z okazji awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Dla Chorwatów będzie to piąty Mundial w historii.