Morata: Real? Niedawno odnowiłem kontrakt z Juve

Embed from Getty Images

Álvaro Morata chce pozostać obojętnym wobec wszystkich plotek mówiących o jego powrocie do Madrytu latem. Napastnik wrócił do dobrej formy i chce pomóc Juventusowi w walce o ligę, puchar i Ligę Mistrzów i póki co nie myśli o powrocie do Hiszpanii.

23-latek rozmawiał z niemiecką gazetą Sport Bild z okazji zbliżającego się starcia w Lidze Mistrzów pomiędzy Juventusem,  a Bayernem Monachium. Morata ostrzega swoich rywali, że 23 lutego czeka na nich w Turynie „piekło”. Napastnik przypomina również, że jego drużyna „w ostatnich dziewięciu spotkaniach na własnym stadionie straciła zaledwie jedną bramkę”. Przyznał również, że obawia się jakości Roberta Lewandowskiego, który jego zdaniem jest „najsilniejszym napastnikiem w Europie”.

Oprócz Polaka, Morata zmierzy się również z byłym kolegą z zespołu, Xabim Alonso. O Basku powiedział: „Cieszę się na to spotkanie, w Madrycie trzymaliśmy się blisko, zawsze udzielał mi cennych wskazówek i pomógł mi stać się lepszym piłkarzem”. Odniósł się również do plotek mówiących o jego powrocie do Madrytu: „Dwa miesiące temu podpisałem nowy pięcioletni kontrakt. Jestem z tego powodu zadowolony i zmotywowany”.

Podkreślił jasno, że nie myśli o powrocie, dodał również, że nie był do końca zadowolony z dwóch lat, które spędził w pierwszej drużynie Królewskich. „Real Madryt nie wysyła jasnych sygnałów, tylko czas pokaże czy tam wrócę”.