Morata wróci, jeśli będzie grał w pierwszym składzie

Embed from Getty Images

Powrót wychowanka do stolicy Hiszpanii może być skomplikowany.

Álvaro Morata marzy o powrocie do Realu Madryt w wielkim stylu. Młody napastnik zadeklarował jednak Królewskim, że wróci tylko wtedy, kiedy będzie miał zapewnione stałe miejsce w wyjściowym składzie.

Napastnik chce grać na samym szczycie. Zidane jednak wyraził się jasno – nie potrzebuje Moraty w swoim nowym projekcie. Francuz jest zadowolony z kadry, jaką posiada. Królewscy mogliby sprowadzić z powrotem hiszpańskiego napastnika po zakończeniu tego sezonu, wpłacając klauzulę zawartą w kontrakcie. Jeśli nie zdecydują się teraz, w następnym roku nie będzie to już możliwe.

Pomimo plotek o powrocie Moraty, jest to mało prawdopodobne ze względu na stanowisko samego Zidane’a. Jak twierdzi Don Balón, napastnik wróci tylko, jeśli będzie grał w wyjściowym składzie, a tego Zizou z pewnością nie może i nie chce mu obiecać.

Słysząc o braku zainteresowania Realu Madryt zawodnikiem, inne kluby postanowiły złożyć oferty. Jednym z nich było Atlético. Álvaro Morata jednak nie zgodził się na żadne negocjacje z Rojiblancos, ponieważ uważał to za zdradę barw Realu Madryt – klubu, który go wychował i który tyle dla niego znaczy. Najbardziej prawdopodobna opcja to taka, że Hiszpan przedłuży kontrakt z Juventusem i w najbliższym czasie nie będzie zmieniał otoczenia.