Mourinho zrywa kontrakt z Chelsea! Co dalej?

Nadszedł dzień, na który wiele osób czekało, ale tak naprawdę nikt się go nie spodziewał. Jeszcze nie dawno Mourinho mówił, że ma do wypełnienia trzyletni kontrakt z Chelsea …. a teraz go rozwiązał! Podczas gdy Real Madryt pogrążony jest w kryzysie, Portugalczyk pozostaje wolny.

Mou to człowiek czynu. Jego decyzje nie zawsze przypadają wszystkim do gustu. Jest wielu, którzy go nienawidzą, ale ma też wiernych fanów, którzy go kochają. Znamy go przede wszystkim jako człowieka impulsywnego i za wszelką cenę dążącego do celu. Każdy Madridista pamięta, jak wyciągnął Real z kryzysu za czasów świetności Barcelony z Guardiolą na czele i historyczne Mistrzostwo Hiszpanii, do którego poprowadził Królewskich. Real zakończył wówczas sezon ze 100 punktami i 121 golami na koncie, a teraz znów potrzebuje nowej krwi.

Aktualnie pozycja Beniteza podważana jest bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej jeżeli Los Blancos przegrają najbliższy mecz z Rayo jego przygoda w Madrycie najprawdopodobniej już się zakończy. Media informują, że najbardziej możliwą opcją zastąpienia go jest Zidane, ale nikt nie wyklucza również powrotu Morinho. Są nawet tacy, którzy wręcz marzą, by ponownie zobaczyć go na Santiago Bernabeu. Wszystko pozostaje, więc sprawą otwartą.

Ponadto Portugalczyk doskonale wie, czego zabrakło mu, by rozkochać w sobie całe Madridismo. Rozwiązaniem jest oczywiście brak pucharu Ligi Mistrzów, o który mógłby powalczyć w tym sezonie.