Mówią o Cristiano Ronaldo…

Cristiano Ronaldo to kontrowersyjna postać, która wzbudza zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie wśród kibiców piłki nożnej, ale nie tylko. Poniżej przedstawiamy kilka wypowiedzi sławnych osób o największej gwiaździe Realu Madryt.

Sara Carbonero:
Cristiano zawsze taki był: egoista i indywidualista. Real Madryt już takiego go kupił.

Zinédine Zidane:
Kłamstwem jest mówienie, że Ronaldo to egoista. Ma silny charakter i bardzo gorącą krew. Trzeba go zaakceptować i kochać takim, jakim jest – z jego zaletami i wadami. A Cristiano ma znacznie więcej zalet niż wad.

Johan Cruyff:
Ronaldo jest lepszy niż George best i Denis Law, którzy byli wielkimi, genialnymi piłkarzami w historii Manchesteru United.

Manuel Pellegrini:
Ma dziwną obsesję dążenia do perfekcji. Uwielbia ją, jego ambicją jest być najlepszym na boisku i mieć najlepszy wygląd. Cristiano jest absolutnie normalny. Pierwszy, który przychodzi na trening. Zintegrował się z kolegami i nie przybiera pozy gwiazdy.

Guti:
Wątpić w Cristiano to jak wątpić w Messiego.

Luis Figo:
Kto krytykuje Cristiano Ronaldo, nie zna się na futbolu. Po obejrzeniu kilku rzeczy, które Cristiano robi z piłką, łapię się za głowę i myślę: „Jak on to, do cholery, robi?”

George Best:
Na przestrzeni lat było wielu piłkarzy, których określano mianem nowego George’a Besta, ale dopiero przy nazwaniu tak Cristiano Ronaldo poczułem, jakby ktoś sprawił mi komplement.

Roberto Carlos:
Cristiano jest fenomenem. Trzeba na niego patrzeć i bić brawo.

Neymar:
Cristiano Ronaldo jest świetnym zawodnikiem. Ma niezwykłe umiejętności, zaszczytem jest się z nim mierzyć.

Ryan Giggs:
Kiedy Cristiano dostaje piłkę, możesz patrzeć, jak mija zawodnika za zawodnikiem.

Robert Lewandowski:
Bardzo cenię Ronaldo, wiem, ile włożył w swój rozwój. Wszystko co zdobył, zawdzięcza ciężkiej pracy.

Alex Ferguson:
Przez 20 lat w Manchesterze, mieliśmy kilku wspaniałych piłkarzy. On należy do tych najlepszych.

Diego Maradona:
Cristiano potrafi strzelać z każdej pozycji. Bramkarze się go boją, Ronaldo jest nieprawdopodobnym profesjonalistą.

David Beckham:
Cristano to jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy świata. Obdażony ogromnymi umiejętnościami przez naturę, ale jednocześnie zawodnik, który bardzo ciężko pracuje na swoją pozycję i formę.

Jerzy Dudek:
Zanim Cristiano trafił do Realu, zawodnicy zastanawiali się – po co nam on? Mówili, że Cristiano nie jest potrzebny zespołowi i nie stanie się jego częścią, bo jako indywidualista będzie sam chciał wygrywać mecze. Były nawet plotki, że Raúl i Guti poszli do Florentino Péreza i powiedzieli, że nie potrzebują go w drużynie. Według mnie to były tylko i wyłącznie wymysły mediów i do żadnej takiej rozmowy nie doszło. Gdy Cristiano do nas wreszcie dotarł, wszyscy go w szatni ciepło przyjęli. Zauważyłem jak bardzo mu zależy, by szybko wkomponował się w zespół. CR7 jest bez wątpienia najjaśniejszą gwiazdą w zespole. Przed treningami pojawiał się jako pierwszy, gdy ten zaczynał się o 11, on meldował się w klubie mniej więcej o 9:15. Przyglądałem mu się przez 2 lata i mogę powiedzieć, że wszystko co osiągnął na boisku, zawdzięcza wyłącznie ciężkiej pracy. Jest niezwykle ambitny, ma charakter bardzo podobny do Raúla.