Na kogo głosowali Cristiano i Messi?

Jak co roku głosowanie na Złotą Piłkę przyniosło kilka niespodzianek. Wybory dziennikarzy i kapitanów drużyn nie zawsze były takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Tutaj przedstawimy najciekawsze:

Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu, Cristiano i Messi nie zagłosowali na siebie wzajemnie i oboje wybrali klubowych kolegów. W przypadku Portugalczyka byli to Benzema, James i Bale, Argentyńczyk natomiast oddał głosy na Luisa Suáreza, Neymara oraz Iniestę. Pomimo to w trakcie krótkiej konferencji prasowej chwali nawzajem swoją grę.

James, jako kapitan Kolumbii zagłosował na Cristiano, Benzemę i Bale’a, a Neymar na Messiego, Suáreza i Rakiticia.

Mascherano, dla którego zabrakło miejsca w jedenastce roku wybrany został jako najlepszy przez Carlosa Humberto (Gwatemala) oraz Pera Ciljana Skjelbreda (Norwegia). Na Yaya Touré swoje głosy oddali z kolei trenerzy reprezentacji Senegalu i Malezji oraz kapitan Kamerunu.

Iker Casillas nie zagłosował na nikogo. Jak informuje Cope, Hiszpan otrzymał stosowne papiery dopiero na dzień przed upływem terminu ich oddania i nie zdążył wykorzystać swojego prawa do głosowania. Selekcjoner reprezentacji La Roja, Vincente del Bosque wybrał natomiast Messiego, Cristiano i Iniestę.