Nacho i Varane na Valencię

Embed from Getty Images

 

Serigo Ramos nie zagra z Valencią. W meczu z Deportivo kapitan Realu Madryt obejrzał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Klub złożył odwołanie od drugiej żółtej kartki, jednak Komitet Apelacyjny podtrzymał karę hiszpańskiego obrońcy i Zidane nie będzie mógł na niego liczyć w najbliższym spotkaniu.

Nieobecność Ramosa nie spędza jednak trenerowi snu z powiek. Mimo, że Varane nie trenował wczoraj z grupą, to będzie on do dyspozycji Zizou na niedzielne spotkanie, a duet obrońców stworzą Varane i Nacho. Obaj tworzyli duet stoperów już w dziewiętnastu spotkaniach, w których Królewscy przegrali tylko dwa razy i tracili średnio 0.74 gola na mecz.

Początkowo obaj zawodnicy nie tworzyli duetu środkowych obrońców, ponieważ Nacho był ustawiany na boku bloku defensywnego. Poprzedni sezon był jednak dla nich przełomowy. Zagrali razem dziewięć razy, przegrywając tylko jedno spotkanie, i dopuścili do utraty zaledwie pięciu bramek.

W pamięci kibiców Realu Madryt pozostaje jednak ich występ w przegranym w kompromitujący sposób meczu z Atlético (0-4), jednak już w następnym meczu z drużyną Simeone pomogli zachować czyste konto.