Najlepszy Ligowy start Benzemy

Karim Benzema rozpoczął swój siódmy sezon w Realu Madryt: po spotkaniu z Getafe wygranym 4:1, Francuz zaliczył swój najlepszy start w Lidze od swojego przybycia do Realu Madryt. Napastnik ma na swoim koncie osiem goli zdobytych w dziewięciu spotkaniach. Warto dodać, że z powodu kontuzji opuścił spotkanie ze Sportingiem, Valencią, Celtą, Las Palmas i Sevillą. W poprzednim sezonie po tylu samo spotkaniach miał o jedno trafienie mniej, a cały sezon zakończył z dorobkiem 15 bramek. Benzema poprawił celność kosztem asyst. W ubiegłym sezonie miał po dziewięciu meczach pięć kluczowych podań na koncie, a w tym ani jednego. To najgorszy wynik Benzemy na starcie sezonu.

W sezonie 15/16 Benzema strzela bramkę średnio co 76 minut (najlepsza skuteczność w zespole Realu Madryt), a także jest drugim strzelcem klubu, oczywiście po Cristiano Ronaldo, który jak dotychczas ma na swoim koncie 10 trafień, ale zagrał dwa razy więcej minut od Karima. 1260 do 604 minut. W tym sezonie oprócz kontuzji, Benzema miał jeszcze jeden problem – sytuację z Valbueną.

Trafianie do bramki co 76 minut jest jego najlepszym osiągnięciem w klubie jak dotychczas. W swoim najlepszym sezonie – 11/12 – strzelał gola średnio co 107 minut, a cały dorobek zakończył na 21 bramkach.

W całej swojej karierze w Realu Madryt statystyki Francuza wyglądają następująco: gol co 135 minut i 143 goli podczas 19327 minut gry we wszystkich rozgrywkach. Jako ciekawostkę warto podać, że Benzema tylko jednego gola zdobył z rzutu karnego, było to w rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy Copa del Rey w sezonie 10/11 przeciwko Murcii wygranym 5:1.