Największe nadzieje madryckiej cantery

Real Madryt jest bliski pozyskania utalentowanego Urugwajczyka, Rodrigo Bentancura. Młody zawodnik Boca dołączy do akademii pełnej młodych, obiecujących piłkarzy marzących o grze w pierwszym zespole Królewskich. Przyjrzyjmy się bliżej kilku nazwiskom, które w najbliższych latach mogą zaistnieć na Santiago Bernabéu.

Bramkarz

W tym sezonie dostępu do bramki Castilli strzeże Carlos Abad, który poprzednio występował w Tenerife, gdzie miał możliwość debiutu w Segundzie. Dobrze zapowiadają się również Luca Zidane, który jest młodzieżowym reprezentantem Francji, czy Dario Ramos, któremu również wróży się wielką karierę.

Prawa obrona

Fran Rodríguez zanotował spory progres w tym sezonie. Jest aktywny w ofensywie, a potężny strzał sprawia, że nie ma trudności ze zdobywaniem bramek. Obrońca obecnie dochodzi do siebie po kontuzji. Bardzo dobrze zapowiada się również piłkarz marokańskiego pochodzenia, ale urodzony w Madrycie, Achraf Hakimi. Szybkość jaką dysponuje, pozwala mu łączyć dobrą postawę w defensywie z atakami na połowie przeciwnika.

Lewa obrona

Na wypożyczeniu w Valladolid przebywa Mario Hermoso. Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii odgrywa ważną rolę w zespole prowadzonym przez Miguela Ángela Portugala. Tylko kontuzję sprawiły, że większej roli w pierwszej drużynie nie odgrywa jeszcze Abner, który brał udział w przedsezonowych przygotowaniach w Australii i Chinach. Odnawiający się uraz sprawił, że zawodnik musiał poddać się operacji.

Prawa strona środka

Diego Llorente wyrabia swoją markę w najwyższej lidze na wypożyczeniu w Rayo. Real Madryt zapłacił 4.5 miliona euro za Jesusa Vallejo, kapitana mistrzów Europy U-19, który występuje już w drużynie U-21. Dobrze zapowiada się również Lienhart, który znalazł się w kadrze pierwszego zespołu na spotkanie z Levante. Austriak początkowo przebywał w stolicy Hiszpanii na wypożyczeniu, uznano jednak że jego potencjał jest wystarczający, aby sprowadzić go do Madrytu na stałe. Z niższych grup młodzieżowych wyróżnia się również Gorka Zabarte.

Lewa strona środka

Tu warto wyróżnić José Leóna, który może grać zarówno w obronie jak i w pomocy. Pomimo młodego wieku, jego postawa charakteryzuje się pewnością i dojrzałością. Jest młodzieżowym reprezentantem Hiszpanii. Umiejętność rozpoczynania rozegrania od defensywy to z kolei cecha rozpoznawcza Héctora Martíneza Torresa.

Środek Pola

Królewscy są bliscy zamknięcia operacji pozyskania Rodrigo Betancura, który ma wzmocnić drużynę rezerw. Warto zwrócić uwagę również na Lucasa Torró. Spory potencjał wyróżnia Martína Calderóna z Juvenilu B.

Prawy skrzydłowy

18-letni Garci oficjalnie jest zawodnikiem Castilli, ale w tym sezonie występował z Juvenilem A w rozgrywkach Młodzieżowej Ligii Mistrzów.

Rozgrywający

Tu nie sposób nie wspomnieć o jednym z największym talentów madryckiej cantery jakim niewątpliwie jest Marcos Llorente. Świetnym przeglądem pola i wyobraźnią charakteryzuje się Aleix Febas, który zapowiada się na świetnego pomocnika. Javi Muñoz zadebiutował w pierwszym zespole w 2014 roku. Natomiast rozwój Alvaro Medrána, który przebywa obecnie w Getafe, spowolniły kontuzje.

Środkowy napastnik

Zaledwie kilku graczy charakteryzuje się takim instynktem strzeleckim jak on. Borja Mayoral jest koszmarem każdej defensywy. Z dwunastoma bramkami na koncie Mariano jest najskuteczniejszym strzelcem Segunda B. Swoją postawą zapracował na nowy kontrakt, a od przyszłego sezonu ma występować w pierwszym zespole.

Ofensywny pomocnik

W zasadzie niewiele jeszcze można powiedzieć o Ødegaardzie, o którego biły się największe europejskie kluby. Warto zwrócić uwagę na Álvaro Fidalgo Fernándeza, który gra obecnie w młodszych kategoriach.

Lewy skrzydłowy

Wszyscy bocznie obserwują Marco Asensio, który uważany jest za jedną z największych nadziei hiszpańskiego futbolu. Ma jakość, szybkość i łatwość w zdobywaniu bramek, czyli wszystko co niezbędne aby odnieść sukces w Realu Madryt. Mink Peeters dołączył do Królewskich w wieku zaledwie 16 lat, ale kontuzje nie pozwoliły mu jeszcze pokazać pełni swoich możliwości. Również Cedrésowi wróży się sporą karierę, chłopak dysponuje jakością i efektywnością pod bramką przeciwnika.