Nesta: „Real Madryt nie zachował się dobrze w stosunku do Ancelottiego”

Alessandro Nesta, trener Miami FC, w rozmowie z Yahoo Deportes stwierdził, że Real Madryt nie potraktował Ancelottiego we właściwy sposób.

Real nie zachował się dobrze w stosunku do niego. Patrząc na to, co zrobił i że zdobył upragnioną La Décimę powinni dać mu więcej czasu na powtórzenie tego sukcesu.

Ponadto, Włoch, który przez 8 lat pracował z Carletto powiedział jak to wtedy wyglądało.

Razem wygraliśmy wiele. Myślę, że rolę trenera ma we krwi, pracuje bez zbędnego stresu, ale na serio. To chyba najlepszy sposób.

W części wywiadu Nesta wyjawił również kto był jego idolem i kogo uważa za najlepszego piłkarza na świecie.

Gdy byłem mały i zaczynałem grać w pierwszej drużynie moim idolem był Flaco Chamot. Jak dla mnie to najlepszy zawodnik na świecie, bo pomógł mi, gdy zaczynałem grać z największymi. Był naprawdę wspaniałym człowiekiem.

Jego wzorem był Chamot, a jego rywalem Ronaldo.

Absolutnie najlepszy jest Ronaldo. Ten Brazylijczyk jest fenomenalny. Najlepszy z wszystkich. Miałem okazję grać zarówno przeciwko Messiemu i Cristiano, ale wtedy nie byłem już taki młody … Ale on (Ronaldo) był numerem jeden.

Pod koniec Nesta ujawnił jeszcze dlaczego nigdy nie zagrał w Hiszpanii.

Chciałem grać w Barcelonie albo Realu Madryt. W Realu miałem taką możliwość, ale byłem wtedy w Lazio i zdecydowałem, że zostanę tam do końca. Dla mnie futbol to było Lazio, nic więcej.