Neymar i Real Madryt – wspólna przyszłość?

Embed from Getty Images

Choć ten transfer byłby bardzo kosztowny i dość skomplikowany, to coraz częściej łączy się Neymara z Realem Madryt. Taki transfer wymagałby wielu sprzyjających czynników – chęci gracza do transferu oraz pozwolenia od Paris Saint-Germain.

Wiele mówi się też o tym, że Brazylijczyk nie jest szczęśliwy w Paryżu i nie jest zbyt lubiany przez kibiców. Liga francuska jest defensywną ligą, gdzie stawia się bardziej na rozwój fizyczny niż techniczny. Dlatego słyszy się pogłoski, jakoby Neymar chciał wrócić do ligi hiszpańskiej, gdzie mógłby w pełni pokazać swój potencjał.

Ponadto UEFA będzie bezwzględna jeśli chodzi o zasady finansowego fair play, dlatego klub ze stolicy Francji będzie musiał niedługo sprzedać jednego ze swoich kluczowych piłkarzy, za kwotę wynoszącą co najmniej około 100 milionów euro.

W letnim okienku transferowym PSG kupiło Neymara za 222 milionów euro z Barcelony oraz wypożyczyło Mbappé z Monaco z opcją obowiązkowego zakupu za 180 milionów euro. Oznacza to że klub z Paryża na pewno będzie musiał sprzedać jedną ze swoich gwiazd.

Aby pogodzić finansowe fair play, PSG będzie musiało sprzedać graczy za łączną sumę 80 milinów euro do 30 czerwca. Zainteresowanie Neymarem przez Real Madryt oraz fakt że Paryżanie będą musieli sprzedać jedną ze swoich gwiazd, czyni ten transfer realnym do spełnienia.