Nuri Şahin, jeden z najgorszych transferów Realu Madryt

Embed from Getty Images

Trudno, żeby wszystkie transfery Realu Madryt były doskonałe.

Nuri Şahin, był zawodnikiem, który bardzo dobrze się zapowiadał, jednak stało się zupełnie inaczej. Grał świetnie w Borussii Dortmund, z której Real Madryt go kupił w 2011 roku. W barwach Los Blancos Turek zagrał dziesięć meczów. Zdecydowanie to jeden z najgorszych transferów Królewskich.

Şahin zaczął swoją karierę w RSV Meinerzhagen, szybko zainteresowała nim się Borussia Dortmund, do której trafił w 2001 roku i grał w drugiej drużynie, a 2005 roku zaczynał grać w pierwszej. W 2007 roku, został wypożyczony do Feyenoordu.

Nuri Şahin W 2011 roku został nazwany najbardziej obiecującym piłkarzem Bundesligi. Tego samego roku trafił do Realu Madryt. Na ten transfer nalegał José Mourinho. Kontuzje Turka uniemożliwiły mu dalsze rozwijanie się. W barwach Królewskich zagrał dziesięć meczów, strzelając jednego gola. Królewscy wypożyczyli go 2012 roku do Liverpoolu, w którym rozegrał dwanaście meczów, strzelając trzy gole. Rok później został wypożyczony do Borussii, po czym niemiecki klub wykupił go z Realu Madryt.