Ødegaard podczas prezentacji: Jest to najlepsza decyzja dla mojego rozwoju

Martin Ødegaard został zaprezentowany jako nowy zawodnik holenderskiego SC Heerenveen, do którego dołączył w poszukiwaniu rozwoju. „To najlepsza decyzja dla mojego rozwoju”, powiedział zawodnik. Norweg, który ma 18 lat i dołączył do Realu rok temu z norweskiego Stromsgodset, jest jednym z najbardziej obiecujących młodych zawodników.

Niestety nie otrzymywał prawie żadnych szans w pierwszym zespole Realu Madryt. Zadebiutował w nim 23 maja 2015 roku przeciwko Getafe mając 16 lat i 156 dni. Tym samym został najmłodszym zawodnikiem w historii klubu. Z numerem 41 na plecach Norweg zastąpił wówczas swojego idola, Cristiano Ronaldo. Królewscy wygrali ten mecz 7:3.

W tym sezonie, oprócz gry w Castilli, zagrał również w pierwszym zespole Realu Madryt. Miało to miejsce w meczu z Cultural Leonesa. Podczas dzisiejszej prezentacji w nowym klubie przyznał, że było to niezbędne wyjście, aby móc kontynuować swój rozwój. Trudno było grać w pierwszym zespole Realu, ponieważ tam są najlepsi gracze, z którymi miał możliwość trenować. „Jestem bardzo szczęśliwy i jest to dla mnie okazja do nauki”, powiedział Martin.