Odriozola: Największym wyzwaniem dla piłkarza jest odniesienie sukcesu w Realu Madryt

Embed from Getty Images

Po oficjalnej prezentacji w loży honorowej Santiago Bernabéu oraz na murawie stadionu, Álvaro Odriozola udał się na swoją pierwszą konferencję prasową jako zawodnik Realu Madryt.

– Dziś spełniam marzenie, nie mógłbym być bardziej szczęśliwy, przychodzę do największego klubu na świecie. To uczucie nie do opisania, takie coś zdarza się tylko raz w życiu. Jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że będę czerpał radość z każdego momentu w tej koszulce.

– Decydując się na przyjście do Realu Madryt, wiesz, że spotkasz tu największą konkurencję i w moim przypadku jest to Dani Carvajal. Obserwowałem jego styl gry i przychodzę walczyć o miejsce w składzie, więc dam z siebie wszystko. Na tej rywalizacji skorzysta Real Madryt, rywalizacja jest dobra i obaj będziemy walczyć o to, by grać. Dani Carvajal zawsze był dla mnie odnośnikiem i mam do niego ogromny szacunek, ale dam z siebie 100 % dla tej koszulki.

– Zawsze będę dozgonnie wdzięczny Lopeteguiemu za danie mi szansy gry dla Hiszpanii dla mundialu a teraz i w Realu Madryt. Cieszę się, że będzie moim trenerem. Razem spróbujemy napisać historię.

– Dlaczego Real Madryt? To największy klub na świecie i największy klub w historii, nie mogłem odmówić. Uważam się za bardzo ambitną osobę, a największym wyzwaniem dla piłkarza jest odniesienie sukcesu w Realu Madryt. Przychodzę tu, by się z tym wyzwaniem zmierzyć i dać z siebie 100 %.

– Moje cele? Chcę dojrzeć jako piłkarz i człowiek, a także aspirować do zdobycia wszystkich możliwych tytułów, jednak największym z nich jest odniesienie sukcesu w Realu Madryt. Będę walczyć i dam z siebie wszystko, by to marzenie spełnić.