Odriozola: Real Madryt? Temu klubowi się nie odmawia

Embed from Getty Images

Po oficjalnej prezentacji w loży honorowej oraz na murawie Santiago Bernabéu, Álvaro Odriozola udzielił swojego pierwszego wywiadu dla klubowej telewizji. Zawodnik przyznał, że jest bardzo podekscytowany perspektywą gry w Realu Madryt, który nazywa największym zespołem w historii futbolu.

Jakie uczucia towarzyszą dołączeniu do klubu, który zdobył 13 Pucharów Europy?

To dla mnie powód do ogromnej radości. Dzisiaj spełniło się marzenie moje i każdego piłkarza, jakim jest gra dla Realu Madryt. Nie mógłbym czuć większej ekscytacji. Będę próbował czerpać z tego radość, jednocześnie stawiając sobie nowe wymagania. Mogę obiecać, że nosząc tę koszulkę, zaprezentuję cały mój wysiłek i pokorę. Nie mogę być bardziej szczęśliwy.

Jak opisałbyś swój styl gry, jakie cechy byś wyróżnił?

Grając na boku obrony, naprawdę lubię podłączać się do ataku, jednak nie zapominam o swoich obowiązkach w defensywie, które są kluczowym elementem na tej pozycji. Jestem bardzo szybki, ale mam wiele słabości, nad którymi muszę popracować.

Co ci się najbardziej podoba w Danim Carvajalu, co go wyróżnia? Co myślisz o dzieleniu z nim szatni?

Jestem naprawdę zadowolony z tego, że będę dzielił szatnię z Danim i chcę się od niego uczyć. Zawsze był dla mnie jednym z idoli i odnośnikiem w grze. Bardzo podoba mi się to, jak broni i jestem pewien, że wiele się od niego nauczę.

Co chciałbyś osiągnąć w Realu?

Chciałbym zdobyć wiele trofeów. Kiedy zakładasz tę koszulkę, jedyne, co się liczy, to zwycięstwo. Chcę odnieść tutaj sukces. Triumf w Realu Madryt to największe możliwe wyzwanie, jakie może przed sobą postawić profesjonalny piłkarz.

Jak opiszesz swoje pierwsze kroki postawione Bernabéu?

Wszystko wydawało się jak wyjęte ze snu. Kiedy mój agent powiedział, że jest zainteresowanie ze strony Realu, nie zastanawiałem się dwa razy, ponieważ wiedziałem, że temu klubowi się nie odmawia. To jakby ojciec spytał cię, czy chcesz pojechać do Disneylandu. Jestem szczęśliwy i mam wielkie nadzieje, ale mentalnie jestem przygotowany na pracę cięższą niż kiedykolwiek. Dam z siebie 100 % dla największego klubu w historii futbolu.

Twoim trenerem będzie Julen Lopetegui, którego już przecież znasz. Jak go opiszesz?

To trener z topu. Naprawdę go lubię. Oprócz ogromnej wiedzy, posiada umiejętność komunikowania się z zawodnikami, szatnia bardzo się z nim liczy. Gracze rozumieją, czego trener oczekuje od nich na boisku. Nie mogę doczekać się treningów i meczów, w których założę tę koszulkę.

Co Lopetegui stara się przekazać?

Oprócz samego pomysłu na grę i założeń, trener chce od nas 100 % na każdym treningu i w każdym meczu. Do wszystkiego powinniśmy podchodzić z pasją, bo kiedy robi się coś z pasją, to efekt jest lepszy.

I na koniec, jaką wiadomość chciałbyś przekazać madridistas?

Chciałbym ogromnnie podziękować za ciepłe przyjęcie. To dla mnie spełnienie marzeń i mogę obiecać, że dam z siebie 100 %, będę pracował tak ciężko, jak to możliwe oraz że odznaczę się wysiłkiem i pokorą, by tutaj triumfować. Dziękuję wam i do zobaczenia na Bernabéu!