Odrobić siedem a nawet dziesięć punktów…

Barcelona wygrywa z Atletico i odskakuje Realowi Madryt nawet na 10 punktów…

Mecz, który był nadzieją dla Realu Madryt na utrzymanie się w wyścigu po mistrzostwo Hiszpanii nie zakończył się oczekiwanym przez nas wynikiem. Barcelona wygrała z Atletico 2:1 po trafieniach Messiego, Suareza oraz Koke i powiedzmy sobie szczerze – jest o krok od mistrzostwa kraju. Blaugrana ma obecnie siedem punktów przewagi nad trzecim w tabeli Realem Madryt i trzy na drugim Atletico.

Najważniejsze jest to, że piłkarze z Katalonii mają do rozegrania jeden zaległy mecz – ze Sportingiem Gijon. Jeżeli go wygrają, to przewaga nad Realem urośnie do dziesięciu (!) punktów a nad Rojiblancos do sześciu.

W kwestii wicemistrzostwa sprawa jest jeszcze w miarę otwarta. Atletico ma 48 punktów – Real 44. Oznacza to, że jeżeli Królewscy pokonają jutro Espanyol to doskoczą do rywala zza miedzy na jedno oczko. Należy również pamiętać, że Real Madryt czeka jeszcze starcie z Atletico na Bernabeu oraz wyjazd do Barcelony na gorące Camp Nou.

Mistrzostwo kraju poraz kolejny oddala się od Los Blancos i potrzeba solidnej remontady aby wrócić do gry. Dziesięć punktów straty na mniej więcej półmetku sezonu to spora strata, ale jest jeszcze czas na walkę. Real nie może już pozwolić sobie na żadne potknięcie ponieważ nie zależy już od siebie.