Oficjalna wiadomość Pereza po śmierci Velázqueza

Oficjalna strona internetowa Realu Madryt opublikowała wiadomość, napisaną przez Florentino Pereza, w której prezes składa kondolencje bliskim oraz opisuje nieco postać Hiszpana. Poniżej prezentujemy jej treść.

Dzisiaj madridismo łączy się w smutku z bliskimi Manuela, ponieważ żegnamy jedną z naszych legend. Przede wszystkim, chciałbym przesłać moje kondolencje i okazać pełne wsparcie jego rodzinie, przyjaciołom, bliskim.

 Niektórzy z nas mieli okazję i szczęście cieszyć się jego grą pełną gracji, inteligencji i talentu, którą w każdym meczu pokazywał na murawie. Z najważniejszą dla niego drużyną, ze swoim Realem Madryt wygrał szósty Puchar Europy, sześciokrotnie stawał się mistrzem kraju i trzy razy wznosił w górę Puchar Hiszpanii. 402 mecze w białej koszulce, z naszym herbem na piersi. Jeden z symboli tamtego Realu Madryt. Yé-yé, który naznaczył epokę. Wzór do naśladowania, który został wychowany w naszej canterze; podczas 12 sezonów zyskał przychylność i szacunek nie tylko madridismo, ale także całego sportowego świata.

Wszyscy będziemy o nim pamiętać; Manuel przez całe życie był przykładem wartości, które są nieodłączne dla Realu Madryt, wartości które są podstawą tego klubu. Opuszcza nas jeden z największych. Jego legenda jest żywą częścią naszej legendy i zawsze będzie mieć miejsce w sercu naszej historii. 

Florentino Perez.