Oficjalnie: Benítez zwolniony, nowym trenerem Zidane!

Po godzinie 19:30 odbyła się specjalna konferencja prasowa Florentino, na której prezydent Realu Madryt oficjalnie ogłosił zwolnienie Rafy Beníteza.

Florentino:

Dobry wieczór. Dziękuję wszystkim za przybycie. Chciałbym zakomunikować trudną decyzję. Kontrakt z Rafą Benítezem zostanie rozwiązany. Chcę podziękować Rafie Benítezowi za jego poświęcenie w Realu Madryt. Postanowiliśmy również, że Zidane zostanie trenerem pierwszej drużyny. To jest Twój stadion, Twój klub, masz nasze pełne zaufanie, Real Madryt zawsze będzie po Twojej stronie. Od tej chwili jesteś trenerem Realu Madryt. Dla Ciebie słowo „niemożliwe” nie istnieje.

Zinedine Zidane:

Chcę podziękować za możliwość trenowania najlepszego klubu na świecie. Zrobię wszystko, co możliwe, i myślę, że wszystko będzie dobrze. Postaramy się zdobyć trofea na koniec sezonu. Od jutra będę z zespołem i będziemy wszyscy razem pracować. Dam z siebie wszystko, co mam w sercu, aby wszystko było dobrze. Jestem teraz bardziej podekscytowany, niż kiedy przyjechałem tutaj jako piłkarz.