Oficjalnie: Ramos ze złamanym nosem!

Embed from Getty Images

,,Po badaniach przeprowadzonym dzisiaj na Sergio Ramosie przez służby medyczne Real Madryt Sanitas u zawodnika zdiagnozowano złamanie kości nosowej. Uraz pod obserwacją.” – Real Madryt

Sergio Ramos wczorajszego wieczoru z pewnością nie będzie zaliczał do najbardziej szczęśliwych w swojej karierze. Nie dość, że Królewskim nie udało się strzelić bramki i zdobyć bardzo potrzebnych 3 punktów, a różnica do prowadzącej Barcelony zwiększyła się aż do 10 oczek to dodatkowo obrońca zakończył swój występ kontuzją już po pierwszej połowie spotkania.

Cała bardzo kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w 35 minucie, kiedy po dośrodkowaniu Casemiro nasz kapitan wyskoczył w powietrze próbując skierować piłkę do bramki. Znajdujący się obok Ramosa Lucas Hernández (zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa, Lucas to starszy brat Theo) kopnął go, czym, jak już wiemy z oficjalnego komunikatu wydanego przez klub, doprowadził do złamania kości nosowej gracza w białej koszulce. Zdarzenie to wywołało wiele dyskusji i kontrowersji, ponieważ sędzia Borbalán nie zdecydował się odgwizdać faulu, mimo iż chodziło o zawodnika w polu karnym, który był przy piłce. Pomimo że, obrońca długo nie podnosił się z murawy, a krwawienie z uszkodzonej części ciała było obfite, pomocy medycznej udało się przywrócić piłkarza do gry na końcówkę pierwszej połowy. Podczas przerwy stało się już jasne, że problem nie pozwoli Sergio zagrać derbów do końca i ostatecznie na boisku zameldował się Nacho.

Niecałą godzinę temu sam poszkodowany opublikował post na Instagramie, w którym demonstruje swoje oddanie i poświęcenie dla klubu oraz dziękuje za wsparcie. Jak zapewnia jego powrót nastąpi bardzo szybko.

,,Krwawiłbym ponownie i kolejne tysiąc razy więcej za ten herb i za tą koszulkę. Dziękuję wam za wsparcie. Wrócę w mgnieniu oka. #HalaMadrid.” – Sergio Ramos