Ojciec Jamesa: U Lopeteguiego James mógłby dostawać więcej minut

Embed from Getty Images

Ojciec Kolumbijczyka zapewnił w El Larguero, że trener Realu Madryt odbył podczas mundialu rozmowę z jego synem. Czy Bayern pozwoli na zakończenie wypożyczenia i James wróci na Bernabéu już tego lata?

James Rodríguez – w ostatnich dniach coraz częściej słyszy się to nazwisko w kontekście powrotu gracza do Realu Madryt. Odejście Zinedine’a Zidane’a i przyjście Julena Lopeteguiego otwiera Kolumbijczykowi drzwi do ponownego zasilenia drużyny Królewskich. Na zakończenie wypożyczenia pozytywnie zapatruje się ojciec zawodnika – Juan Carlos Restrepo.

– W Bayernie James jest traktowany bardzo dobrze, rozegrał świetny sezon i odzyskał ciągłość w grze. Wierzę, że o ile w ostatniej chwili nie zapadnie inna decyzja, James wypełni kontrakt. Real Madryt jest jednak w jego sercu od dziecka – powiedział, będąc gościem El Larguero w radiu Cadena SER.

– To byłaby wyjątkowo profesjonalna operacja i wyobrażam sobie, jak bardzo pochlebiłoby Jamesowi to, że Real rozważa ściągnięcie go z wypożyczenia. Oczywiście ważne jest to, czy James w Madrycie mógłby grać tak regularnie jak w Monachium, jednak moje odczucia są dobre – odpowiedział na pytanie o odczucia związane z doniesieniami nt. możliwego powrotu Jamesa do Realu Madryt tego lata.

– Teraz w Realu zaszło kilka zmian, związanych z odejściem Cristiano czy objęciem drużyny przez Lopeteguiego. Widzieliśmy, czego na boisku oczekuje ten trener i myślę, że na tym stylu korzystają piłkarze, dla których liczy się piękny futbol, jak dla Jamesa. System Zidane’a nie miał tego błysku, ale był efektywny, choć nie jest to równoznaczne z piękną grą. Mając to na uwadze, wierzymy, że w tej strukturze gry James mógłby otrzymywać w Realu Lopeteguiego więcej minut.

– Wiem, że James rozmawiał z Lopeteguim 15 lub 20 dni temu.

Warto przypomnieć, że Kolumbijczyk reprezentuje barwy Bayernu na zasadzie dwuletniego wypożyczenia –  za każdy sezon klub z Bawarii przelewa na konto Realu Madryt 6,5 miliona euro, a w czerwcu 2019 roku Niemcy będą mieli możliwość przeprowadzenia transferu definitywnego po wpłaceniu 42 milionów euro.