Okdiario: Tak zagrał nowy Madryt pod wodzą Zidane’a

W meczu z Deportivo La Coruña mogliśmy zobaczyć pierwsze oznaki tego, czego od drużyny oczekuje Zidane: dużą swobodę i wymienność pozycji całego BBC, mobilność Isco w środku pola oraz znaczącą rolę bocznych obrońców.
Nowy trener doskonale wie, czego chce od każdego piłkarza z osobna i całego Realu Madryt, co pokazał w swoim pierwszym spotkaniu na Santiago Bernabéu. Ofensywny styl i równowaga w defensywie – to będzie cechowało odmieniony zespół Królewskich.

Cristiano, Bale i Benzema mają całkowitą dowolność i mogą wymieniać się pozycjami, atakować na skrzydłach i grać z większą swobodą, czyli to, co Zidane powiedział na swojej konferencji prasowej, gdy ogłoszono go szkoleniowcem Los Blancos. Ponadto każdy z nich musi jednak pomagać kolegom w obronie.

Isco natomiast jest bardzo ruchliwy i dużo biega w środku pola, dzięki czemu Modrić i Kroos mają więcej miejsca i mogą grać bardziej na luzie. Jego rola minimalnie zmienia się w systemach 4-3-3 i 4-3-2-1, ale ogólnie rzecz biorąc najważniejsze są jego poczynania w ofensywie.

Boczni obrońcy, czyli Marcelo i Carvajal po każdym meczu będą mieć z kolei wiele kilometrów w nogach. Zidane oczekuje bowiem od nich solidnej gry w obronie, ale również regularnego podłączania się do ataku.