Pamiętny występ Keylora Navasa na Balaídos

Dzisiaj Real Madryt zmierzy się z Celtą Vigo na Estadio Balaídos, które będzie bardzo ważnym meczem w walce o mistrzostwo Hiszpanii.

Tymczasem AS przypomina fantastyczny występ Keylora Navasa z Balaídos, który miał miejsce 24 października 2015 roku. Wówczas Real Madryt wygrał 3:1 po bramkach Cristiano Ronaldo, Marcelo i Danilo, jednak kluczową postacią w tym zwycięstwie był Kostarykanin, który już w pierwszej połowie obronił cztery groźne strzały gospodarzy, a w drugiej połowie dołożył kolejne dwie kluczowe obrony. Dopiero w 84. minucie fantastycznym strzałem pokonał go Nolito, który sam po meczu chwalił bramkarza Realu Madryt mówiąc, że Królewscy mogli stracić trzy lub cztery bramki, jednak to zasługa Navasa, że tak się nie stało.

Poprzedni sezon w wykonaniu Kostarykanina był fantastyczny, jednak w tym już nie prezentuje takiej wysokiej formy, jednak ostatnio dyspozycja bramkarza Realu Madryt znów jest doskonała, która przyszła w najlepszym możliwym momencie, co pokazał chociażby w meczach z Atlético Madryt czy Sevillą. Wszystko wskazuje na to, że to co najgorsze już za nim.

Jednak ilość bramek straconych przez Navasa w tym sezonie nie wygląda najlepiej. Kostarykanin w tym sezonie wpuścił aż 48 goli, co daje średnią 1,33 gola na mecz, podczas gdy przez cały poprzedni sezon stracił ich 31, co stanowi średnią 0,68 bramki na spotkanie.