Pepe chce grać w pierwszym składzie

Pepe był najlepszym zawodnikiem Realu Madryt w środowym starciu przeciwko Realowi Sociedad. Portugalczyk dobrze dyrygował poczynaniami linii obronnej pokazując tym samym, że dąży do gry w pierwszej „11”.

Rafa Benítez ma świadomość, że Pepe jest bardzo ważnym zawodnikiem dla klubu. Stoper sezon rozpoczął jako zmiennik dla kogoś z pary Ramos-Varane. Jednak wydarzenia ostatnich tygodni – kontuzje obu tych graczy – sprawiają, że Pepe stał się na ten moment podstawowym graczem Realu i jednocześnie pokazał, że pomimo 32 lat jest wciąż jednym z najlepszych na świecie.

Portugalski obrońca był najjaśniejszą postacią w ostatnim spotkaniu. Impulsywny, dobrze grający w powietrzu, dobrze wychodzący do piłek, skoncentrowany, intensywny, szybko reagujący… Pepe rozegrał naprawdę dobre spotkanie pomimo tego, że czasem jego koledzy z formacji obronnej pozostawiali go samego.

Zatem kosztem kogo miałby grać w podstawowym składzie? Varane, kiedy był zdrowy, także rozgrywał dobry sezon. Z kolei Sergio Ramos jest niezastąpionym kapitanem zespołu pomimo wszystkich porażek w Lidze. Pepe wie, że jest coraz bliżej powrotu do pierwszego składu, przez co czuje się bardziej komfortowo. Przekłada się to również na relacje z trenerem. Podczas wypowiedzi pomeczowej, Pepe bronił Beníteza i poprosił klub, aby ten został co najmniej co końca sezonu.