Pepe i Nacho alternatywą dla defensywy

Portugalczyk i canterano tworzyli środek defensywy podczas czterech z pięciu kolejnych wygranych , które odniósł Real Madryt: Eibar, Cádiz, Getafe i Malmö. Można by dodać jeszcze pojedynek z Szachtarem, tam Nacho zastąpił w trakcie spotkania kontuzjowanego Varane.

Ta dwójka z tyłu bardzo dobrze wpłynęła na grę zespołu. Po porażce z Barceloną, gdzie słabo zagrali Ramos i Varane, trener postawił na Pepe i Nacho. Trzeba przyznać, że wyniki przemawiają za nich. Poza tymi ostatnimi meczami nie mieli zbyt wielu okazji, aby grać razem, jednak bardzo szybko dostosowali się do sytuacji i doskonale się rozumieją na boisku.

Pomijając mecz z Szachtarem, gdzie Królewscy stracili trzy bramki w dziesięć minut, ta dwójka obrońców przywróciła pewność w defensywie. Jeden gol stracony z Getafe, czyste konto z Eibar, jeden z Cádiz i zero w pojedynku z Malmö.

Z pewnością gdy Ramos i Varane wrócą do gry, zmieni się  podstawowa dwójka obrońców. Ta sytuacja pokazała jednak, że trener ma alternatywę, czyli dwóch rezerwowych, którzy również świetnie radzą sobie na boisku i zapewniają drużynie spokój z tyłu.