Pięciu graczy Królewskich w najbardziej wartościowej jedenastce świata

Embed from Getty Images

Na podstawie danych Transfermarketu, ustalona została najdroższa możliwa jedenastka złożona z najbardziej wartościowych graczy na świecie. Znalazło się tam miejsce dla aż pięciu graczy Królewskich.

Wymienianie nazwisk zacznijmy od bramkarza, którym został wyceniany na 45 milionów, Manuel Neuer. Zdecydowanie wygrał on z bramkarzem Realu, Keylorem Navasem, którego wartość ocenia się na 20 milionów euro.

Linie obrony tworzy,aż dwóch graczy Realu. Sergio Ramos (45 mln) na środku obrony i Carvajal (25 mln) na prawej obronie. Pozostali obrońcy to dwaj zawodnicy Bayernu Monachium, Boateng i Alaba. Bliski znalezienia się w najdroższej jedenastce świata był Varane, wyceniany na 25 milionów co było wynikiem nieznacznie gorszym od Boatenga.

Środek pola tworzy wart 80 milionów Pogba, a obok niego kolejnych dwóch graczy Królewskich. I o ile obecnośc Garetha Bale’a (90 mln) w najdroższej jedenastce świata nie powinien nikogo dziwić, to już partnerujący mu James Rodriguez mógł być małym zaskoczeniem. Kolumbijczyk pomimo słabej ostatnimi czasy formy, wciąż wyceniany jest na 70 milionów

euro.
Linie ofensywną utworzyło dwóch graczy Barcelony, Neymar i Messi wyceniani kolejno na 100 i 120 milionów euro. Ostatnim zawodnikiem został, tegoroczny zdobywca Złotej Piłki, wart 110 milionów, Cristiano Ronaldo.

Pełny skład:
Neuer, Carvajal, Ramos, Boateng, Alaba, Pogba, James, Bale, Neymar, Messi, Ronaldo.