Plan Zidane’a dla duetu James-Isco

Zinédine Zidane przygotował system, w którym James Rodríguez i Isco będą mogli występować na boisku w prawie każdym spotkaniu tak aby żaden z nich nie pozostał na ławce i nie złościł się.

W pierwszym swoim spotkaniu jako pierwszego trenera Realu Madryt, Zizou zdecydował się wystawić w wyjściowej jedenastce Isco ale James został wprowadzony na plac gry w drugiej części meczu gdzie znajdował się na nim przez około 30 minut. Jednak trener Królewskich ma na myśli rotacje Kolumbijczyka i Hiszpana w następnych meczach tak aby żaden z tej dwójki nie był stałym elementem piłkarskiej układanki Francuza, ani również aby nikt nie rozpoczynał każdego spotkania od ławki rezerwowych.

Zidane nie wykluczył także tego, że James i Isco w pewnym momencie zagrają ze sobą razem na boisku ale musiałoby to być w jakimś spotkaniu, które pozwoliłoby komuś z trójki BBC na odpoczynek. Podczas spotkań, w których trójka atakujących będzie na boisku, Zizou będzie musiał wybrać czy postawić od pierwszych minut na Kolumbijczyka czy Hiszpana aby drugi z nich otrzymał co najmniej 30 minut w drugiej połowie.

Też nie jest powiedziane, że zmiana jednego na drugiego musi zostać koniecznie wykorzystana po 15 minutach drugiej połowy. Sam trener wolałby aby ten kto w danym spotkaniu usiądzie na ławce rezerwowych jak najczęściej gromadził minuty na boisku. Patrząc na tę zasadę możemy być niemal pewni, że w starciu ze Sportingiem Gijón, to James rozpocznie mecz od początku a Isco usiądzie na ławce.