Plan Zidane’a

Embed from Getty Images

Marcos Llorente i Borja Mayoral mogli latem opuścić klub, jednak obydwoje postanowili zostać co z pewnością ucieszyło Zidane’a, który ma swój plan wobec nich. 

Francuz wierzy, że obydwoje w przeciągu kilku miesięcy mogą stać się ważnymi zawodnikami.

Llorente ma bardzo silną konkurencję na pozycji defensywnego pomocnika. Casemiro na tą chwilę jest nietykalny, a Kovacic z każdym występem potwierdza, że jest idealną alternatywą dla Brazylijczyka.  Wychowanek będzie chciał pokazać swoje umiejętności i kontynuować swoją dobrą postawę jaką prezentował w zeszłym sezonie w drużynie Alaves.

Mayoral będzie pełnił taką samą funkcję jak Mariano i Morata w tamtym sezonie. Obaj napastnicy mieli dobry rok i zdobyli wiele bramek. Borja pomimo tego, że w Wolfsburgu nie odrywał dużej roli ma jakość, której nikt nie podważa. Zidane liczy na niego jako duże wsparcie dla ataku Królewskich.

Pomysł szkoleniowca polega na tym, że obaj nie musieli opuszczać Madrytu w poszukiwaniu minut, ponieważ będą częścią jego słynnych rotacji składem.

Przykłady Asensio, Moraty, Danilo i Kovacica, którzy choć nie byli graczami podstawowej jedenastki to rozegrali wiele minut pozwalają obdarzyć zaufaniem Zidane’a.