Polacy chcą Lewandowskiego

Okładka ASa, na której znalazł się agent Roberta Lewandowskiego wywołała ogromne zamieszanie wśród polskich kibiców. Najczęściej odwiedzana strona o Realu w naszym kraju zrobiła ankietę, w której zapytała się, czy fani chcą zawodnika Bayernu, czy też nie. Aż 80% osób odpowiedziało twierdząco (około 8100 osób), około 15% jest przeciw. Reszta nie ma w tej sprawie zdania. Jak widać po wynikach ten sondy, polskie madridismo chce zobaczyć Roberta w białej koszulce.

W przeszłości tylko dwaj Polacy występowali w barwach Realu: bramkarz Dudek (którego obecność była znikoma) i Rozitsky, który był związany z klubem w latach 1913-15, ale rozegrał tylko cztery spotkania. 40 lat temu z Realu był łączony Deyna, ale reżim komunistyczny nie pozwolił na ten transfer. Polacy są przekonani, że tym razem nic nie przeszkodzi w transferze.

Robert Lewandowski bez wątpienia jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Tylko Cristiano i Messi mają lepsze liczby od Polaka w 2015 roku. W kwalifikacjach do Euro talent napastnika Bayernu eksplodował na tyle, że dziś stał się jednym z najlepszych napastników świata. W Madrycie wciąż pamiętają jego cztery gole w Lidze Mistrzów w 2013 roku, które wówczas pogrążyły Real w półfinale.

Polscy kibice są zaniepokojeni obecną postawą tercetu BBC. Sądzą, że klub potrzebuje z przodu nowej twarzy i jednocześnie nowego impulsu, a Polak byłby najlepszym rozwiązaniem, a jednocześnie kolejnym galaktycznym transferem Florentino.

Warto dodać, że historia Lewandowskiego przypomina nieco transfery Bale’a oraz Jamesa. On także od dziecka kibicował Realowi Madryt. Na dodatek, w Polsce w końcu najbardziej uznanym sportowcem nie jest skoczek, czy bokser, ale piłkarz: Lewandowski.