Popis Mayorala i Febasa. Pogrom Castilli!

Embed from Getty Images

W 25. kolejce Segunda Division B Real Madryt Castilla zmierzył się z siódmą w tabeli Amorabietą. Zespół Miguela Ramisa odniósł przekonywujące zwycięstwo. Madrytczycy pokonali Basków, aż 4:1! Spotkanie zaczęło się jednak po myśli gospodarzy, bo już w 2. minucie strzelili bramkę, której autorem był Ubis. Castilla wzięła się do roboty i już w 24. minucie Mayoral trafił do siatki gospodarzy i mecz zaczął się od nowa. Osiem minut później nasi gracze byli już na prowadzeniu, na listę strzelców ponownie wpisał się Mayoral. Tuż przed przerwą Amorabieta grała już w dziesiątkę. Jeden z gospodarzy za faul „wyleciał” z boiska. Wynikiem 2:1 zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Osłabieni gospodarze nie potrafili już zbytnio zagrozić bramce Castilli. Końcówka spotkania należała do Febasa. Hiszpan jest w znakomitej formie i udowodnił to i dziś. Aleix Febas w 79. i 84. podwyższył wynik spotkania odpowiednio na 3:1 i 4:1. Odkąd Castillę objął Miguel Ramis, zespół ze stolicy Hiszpanii jest nie do pokonania. Z sześciu dotychczasowych spotkań zawsze schodzili z podniesioną głową. Castilla jest najczęściej strzelającą drużyną w całej lidze.

Amorabieta – Real Madryt Castilla 1:4 (1:2)