Porażka Realu Madryt w El Clásico

Real Madryt przegrał z FC Barcelona Lassa 84 do 91. Koszykarze z Madrytu grali punkt za punkt w dwóch pierwszych kwartach meczu, a czwartą kwartę nawet wygrali różnicą dziewięciu punktów. Niestety porażka dziesięcioma punktami w trzeciej kwarcie zdecydowała o zwycięstwie gości.

Pierwsza kwarta 23:25

Spotkanie zaczęło się od czteropunktowej przewagi Barcelony. Zawodnicy Realu jednak szybko doprowadzili do stanu 6:6. Barcelona znów jednak wypracowała sobie przewagę. Przy stanie 9:17 Pablo Laso wziął czas, który odmienił losy pierwszej kwarty. W ciągu 90 sekund Real Madryt wykonał trzy celne trójki i wyszedł na prowadzenie 23:22. Jednak ostatnim rzutem w kwarcie Barcelona prowadziła 23:25.

Druga kwarta 44:50

Druga kwarta była niezwykle zacięta. Punkt za punkt. Jednak znów w ostatnich sekundach kwarty Barcelona trafiła za trzy punkty. Real przegrał te dziesięć minut w stosunku 21:25.

Trzecia kwarta 58:74

Ta kwarta przesądziła o wyniku meczu. Real Madryt nie potrafił trafił przez dłuższy czas do kosza, natomiast Barcelona imponowała niezwykłą skutecznością. „Królewscy” zaczeli seryjnie pudłować za trzy.  Gospodarze rzucili w tej kwarcie tylko 14 punktów, a Barcelona o dziesięć oczek więcej, zdobywając 24 punkty.

Czwarta kwarta 84:91

Real przeszedł na obronę 1 na 1. Owocowało to punktami. W ciągu 30 sekund Taylor rzucił nawet dwa rzuty za 3 punkty i przewaga stopniała do jedenastu oczek. Zapalił się promyk nadziei. Jednak zbyt duże ryzyko podjął Sergio Rodríguez, przestrzelił kilka rzutów i przewaga przestała się zmniejszać. Barcelona mając więcej miejsca w obronie kontrolowała końcówkę spotkania, kilkukrotnie mając otwarte korytarze do zdobycia punktów. Real Madryt wygrał ostatnią kwartę 26 do 17.

Porażka podopiecznych Pablo Laso sprawia, iż spadają oni na trzecie miejsce w tabeli Ligi ACB. Prowadzi Valencia przed Barceloną.