Trzy powody, dla których Lewandowski nie dołączy do Realu Madryt

Embed from Getty Images

Dyskusja na temat braku „9” w Realu Madryt rozgorzała na dobre. Na horyzoncie pojawił się napastnik, który jak informują hiszpańskie media, niemal sam oferuje się Królewskich. Portal elbernabeu.com jednak znalazł trzy powody, dla których transfer Polaka jest niemożliwy.

Wiek

Robert Lewandowski w przyszłym roku skończy 30 lat. I to jest największą przeszkodą. Real Madryt z zasady nie inwestuje w zawodników, którzy dobiegają trzydziestki. Królewscy obawiają się inwestować w takich graczy, ponieważ są oni już na ostatnim etapie swojej kariery, a adaptacja z zespołem pochłania dodatkowy czas. Polak tutaj znacznie przegrywa z Dolbergiem, Wernerem czy Berardinem, którzy mają nie więcej niż 23 lata i z pewnością byliby inwestycją na wiele, wiele lat.

Złe wspomnienia z 2014 roku

Kilka lat temu Lewandowski był już blisko podpisania kontraktu z Realem Madryt. Po spotkaniu z  Borussią Dortmund na Santiago Bernabéu, napastnik był bardzo zainteresowany dołączeniem do Królewskich. Florentino Pérez odbył nawet rozmowę z piłkarzem, ale ostatecznie napastnik postanowił podpisać kontrakt z Bayernem Monachium. Takie rzeczy nie zdarzają się ani Realowi ani Florentino.

Wiara w BBC

BBC nadal ma pełne zaufanie Realu Madryt. Bale, Cristiano i Benzema są trzema kluczowymi graczami w planie Zidane’a. Ponadto Asensio i Isco dobijają się do pierwszego składu z coraz większą siłą, a pozyskanie gwiazdy pokroju Lewandowskiego zdestabilizowałaby ten proces. Młode gwiazdy Królewskich straciłyby wiele okazji na grę. W związku z tym Polak nie znajduje dziś w planach Realu Madryt.