Prosinecki: Zidane nie będzie miał problemów z autorytetem jak Benítez

Robert Prosinecki, w rozmowie z Goal, ocenił zmianę na ławce trenerskiej Realu Madryt. Były zawodnik tego klubu z zadowoleniem przyjął tę decyzję i dodał, że zarówno klub, jak i fani będą wspierać Zidane’a.

Brak akceptacji Beníteza przez fanów:

Po prostu, on nie był mile widziany na Bernabéu, to coś, co czuje się w pierwszym momencie. Remis w Walencji był tylko kroplą, która przelała czarę goryczy, on czuł już presję od kilku tygodni.

Zidane nowym szkoleniowcem:

Jest prawdziwą legendą, przez moment był najlepszym graczem na świecie. Chociaż faworytem do mistrzostwa jest Barcelona, to Zidane na pewno poszuka w Realu przebudzenia. Wniesie na Santiago Bernabéu same pozytywy.

Kibice i klub wspiera Zizou:

Klub już wie jak pracuje Zidane, ponieważ trenował Castillę. W przeciwieństwie do Beníteza, Zizou nie będzie miał problemów ze swoim autorytetem ani z zawodnikami, ani fanami. To sprawi, że będzie mu łatwiej.

Francuski styl gry:

Jestem przekonany, że Modrić i Kovacić to opcje dla Zidane’a, nie mam wątpliwości. Zidane ma ofensywną mentalność, to jego natura. Fani Realu chcą oglądać dobrą grę, a nie pozbawione tego zwycięstwa.