Przyszły Real Madryt

Embed from Getty Images

Zinedine Zidane ma już plan na przyszły skład Królewskich. Drużynę pełną młodych zawodników, której średnia wieku wynosi 25,3 lat, mogliśmy oglądać w środę podczas meczu o Trofeum Santiago Bernabéu. 

W wyjściowej jedenastce było tylko trzech zawodników powyżej 30 roku życia i aż 6 poniżej 22: Achraf, Theo, Ceballos, Asensio i Mayoral. Średnia wieku wynosiła tylko 21,6 lat.

Ci młodzi zawodnicy są gwarancją sukcesu dla francuskiego trenera, który posiada obecnie najlepszą ławkę rezerwowych na świecie oraz dlatego, że każdy z nich idealnie rozumie swoją rolę w zespole.

Wystawiając zaledwie osiemnastoletniego Achrafa do gry Zidane upewnił się, że posiada już zastępce dla Daniego Carvajala. Marokańczyk miał okazję na transfer latem ale został w klubie, ponieważ wie, że znajdzie się dla niego miejsce w pierwszym zespole.

Zaledwie rok starszy Theo ma być idealnym zmiennikiem dla Marcelo, który poprzedni sezon kończył wyczerpany.

Borja Mayoral to dwudziestoletni to nowy Mariano, który pokazał już swoją próbkę umiejętności strzelając gola w środowym spotkaniu.

Dani Ceballos w środę dostał szansę na pokazanie tego co potrafi. Konkurencja w środku pola jest ogromna i na tą chwilę ciężko będzie mu się przebić do pierwszej jedenastki, jednak wie, że Kroos, Isco, Modric czy Casemiro nie będą grać wiecznie.