Ramos jedynym Hiszpanem nominowanym do nagrody UEFA

Embed from Getty Images

Jak już wcześniej informowaliśmy, dzisiaj podczas losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów zostaną przyznane nagrody indywidualne za miniony sezon. Wśród nominowanych jest aż sześciu piłkarzy Realu Madryt, w tym Sergio Ramos.

Kapitan Realu Madryt jest jedynym Hiszpanem, który został nominowany do nagrody dla najlepszych zawodników na swoich pozycjach.

W minionych latach hiszpańskich zawodników na tej liście było dużo więcej. Według dziennikarzy Marki, obecność wśród nominowanych tylko Ramosa jest symbolem gasnącego blasku reprezentacji Hiszpanii, która jeszcze nie tak dawno nie miała sobie równych.

 Sergio jest obecny w tym gronie od wielu, wielu lat, co jest dowodem na jego niesamowite umiejętności. A ilość zdobytych tytułów w ostatnich latach  przez drużyny, w których występuje i jego ogromny wkład te zwycięstwa, świadczą o tym, że Ramos jest najlepszym środkowym obrońcą ostatniej dekady.

Zwycięska passa kapitana Realu Madryt trwa, w obecnym sezonie zdobył już z Realem Madryt dwa tytułu i na pewno na tym się nie skończy. Możemy być więc pewni, że za rok znowu ujrzymy nazwisko Sergio Ramosa wśród piłkarzy nominowanych do tej nagrody.