Ramos: Możecie być pewni, że nie zobaczycie mnie w Barcelonie

Kapitan Realu Madryt, Sergio Ramos, rozmawiał z dziennikarzami w strefie mieszanej po spotkaniu z Espanyolem. Obrońca analizował grę zespołu oraz mówił o plotkach dotyczących drużyny.

Powrót na boisko

„Naprawdę bardzo mi na tym zależało. Czuje się już dobrze”.

Motywacja zespołu

„Wyszliśmy bardzo zmotywowani od samego początku. Wiedzieliśmy, że to skomplikowany rywal, który lubi utrzymywać się przy piłce. To był bardzo dobry mecz, zwłaszcza pierwszy kwadrans”.

Filozofia trenera

„Myślę, że każdy trener ma swoją własną filozofię, a my piłkarze staramy się do niej przystosować. Jednak to jest bardzo dynamiczne, trenerzy analizują grę rywali i starają się do niej dopasować naszą taktykę”.

Poprawa fizyczna

„Od przyjścia Zidane’a wszystko zmieniło się w tym zakresie. Te trzy tygodnie z Zizou to były bardzo intensywne, ciężko pracowaliśmy i teraz są tego efekty”.

Trzy tygodnie ciężkiej pracy

„Ciężki trening zawsze przynosi efekty. Poprawiliśmy wytrzymałość i siłę”.

Trzecie miejsce w lidze

„To jasne, że nasza sytuacja nie jest łatwa, ale jesteśmy Realem Madryt, to znaczy że musimy walczyć do samego końca, nie możemy się poddawać”.

Nieważny jest styl, ważne jest zwycięstwo

„Taki właśnie jest futbol. Czasem grasz bardzo dobrze, ale nie odnosisz zwycięstwa, styl nie przekłada się na punkty w tabeli. Musimy dalej wygrywać”.

Gra z wielkimi rywalami

„To właśnie przez pryzmat gry z dobrymi przeciwnikami ludzie oceniają sezon. Kiedy te mecze przyjdą musimy być gotowi, mamy jeszcze czas, żeby się odpowiednio przygotować”.

Pogłoski o odejściu Beníteza

„Wiele osób uważa, że piłkarzom zależało na pozbyciu się trenera, ponieważ to my jesteśmy w szatni. To nie prawda, nigdy nie zrobiłem nic przeciwko któremukolwiek trenerowi, gdyby tak było to bym ci powiedział”.

Szacunek dla Zidane’a

„Z nowym trenerem wszyscy są bardziej radośni. Ze względu na jego relacje z szatnią, kiedy pracował z Ancelottim, ale również dlatego, że dla nas to wzór. Wszyscy słuchamy tego co mówi z uwagą, on osiągnął wszystko w futbolu”.

Plotki łączące Neymara z Realem

„W futbolu wszystko jest możliwe, nigdy nie wiadomo jak zmieni się sytuacja, ale możecie być pewni że nie zobaczycie Ramosa w Barcelonie, a Neymara w Realu?… tego nie wiem”.