Ramos: Nadal czuję ten sam głód

Sergio Ramos udzielił wywiadu dla włoskiego magazynu Undici, w którym wypowiadał się między innymi na temat swoich osiągnięć z Realem Madryt oraz roli w zespole.

„Zidane łamie schematy, które były wypracowane przez wcześniejszych trenerów, którzy przeszli przez naszą szatnię, by móc pokazać talent co jest kluczem tutaj. U niego najważniejsza jest ciężka praca i pokora. Wszystkie trofea tak naprawdę wygraliśmy w szatni. Jesteśmy bardzo blisko z Zizou.”

„Jeżeli chodzi o Złotą Piłkę to ostatnio jest bardzo zacięta walka między Messim i Ronaldo. Ale na przykład Cannavaro także ją zdobył. Więc jeżeli kiedyś ja będę miał zaszczyt zdobyć Złotą Piłkę to będzie to historyczna chwila.”

„Musimy zapomnieć o naszej przeszłości, o zwycięstwach. Myślę, że to jest klucz do sukcesu. Piłka nożna nie daje czasu, aby cieszyć się wygrywaniem Ligi Mistrzów trzy lub cztery lata z rzędu. Nasze osiągnięcie jest niesamowite, ale teraz nadszedł czas, aby odłożyć na bok te zwycięstwa. Pewnego dnia, kiedy moja kariera będzie zakończona, będę miał czas, aby spojrzeć wstecz i pomyśleć o zwycięstwach.”

„Teraz, kiedy często atakuję, czuję się swobodnie dzięki doświadczeniu jakie zgromadziłem odkąd byłem dzieckiem. Nawet jeśli są rzeczy zdecydowanie trudniejsze, moje wcześniejsze doświadczenia pozwalają mi się zachowywać się inaczej niż inni zawodnicy, którzy nie mają takiego doświadczenia jakie ja posiadam.”

„To był jeden z najlepszych sezonów w mojej karierze, jeśli nie najlepszy. Prawdopodobnie najbardziej spójny pod względem wydajności, doświadczenia. Nadal czuję głód ten sam, który czułem gdy dopiero zacząłem grać. To jest klucz do bycia na topie. Od momentu wygrania dziesiątego pucharu Ligi Mistrzów zawsze powtarzałem: „to był mój najlepszy rok”,  ale potem następny sezon przyszedł i myślałem, że był jeszcze lepszy. Najważniejszą rzeczą jest, aby pamiętać, że wszystko jest możliwe i co sezon podejść do wyzwań z czystą kartką.”