Ramos, trzeci obrońca w drużynie

 

Ciężki sezon kapitana „Królewskich”

Po trudnym okresie przygotowawczym, zawirowaniu z możliwym transferem i nową umową Sergio Ramos ma kolejne kłopoty. Chodzi w szczególności o kontuzje mięśniowe stopera. Mowa o urazie barku, który wykluczył obrońcę z gry, przez co tym samym stał się trzecim wariantem w szeregach defensywnych zespołu. Piłkarz rozegrał do tej pory 1109 minut. To mniej niż Varane oraz Pepe.

Tegoroczny sezon jest dla Ramosa bardziej niż skomplikowany. Po pierwsze jeszcze przed sezonem i przygotowaniami do niego nie był pewny swojej przyszłości, co ostatecznie odbiło się na przebiegu „pretemporady”. Ponadto szereg kontuzji mięśniowych, zwłaszcza barku i łydki, przez, które opuścił już 14 spotkań w sezonie nie stawia go w dobrym świetle, jeśli spojrzymy na ilość minut, które rozegrał w oficjalnych spotkaniach. To trzeci wynik wśród obrońców „Królewskich”. Przed Andaluzyjczykiem znajdą się bowiem Varane oraz Pepe.

Środkowa para stoperów: Varane i Pepe rozegrała do tej pory odpowiednio 1547 i 1442 możliwych minut. Tuż za Ramosem znajduje się Nacho, któremu brakuje 19 minut, by prześcignąć „Cesarza”. Spośród czternastu meczów, w których „Królewscy” musieli sobie radzić bez obrońcy znajdują się dwa spotkania, w których klub remisował z Málagą oraz Betisem.