Real klubem z największą ilością strzałów

Trener Realu Madryt pytany o to, dlaczego klub ma w tej fazie rozgrywek o 23 gole mniej niż w poprzednim sezonie odparł: „Jesteśmy drużyną, która najczęściej uderza na bramkę.”

Prawdą jest, że Real Madryt wyraźnie prowadzi w lidze pod względem oddawanych strzałów (236 w porównaniu do 203 strzałów Barçy), ale również przewyższają Barcelonę w liczbie strzałów niecelnych (125 do 97), co wyraźnie wskazuje na to, dlaczego Królewscy są tak mało skuteczni. 47% strzałów piłkarzy Beníteza wpada do bramki, a aż 52% uderzeń zamieniają na gole zawodnicy Luisa Enrique.

Barcelona zdobyła 36 bramek na 203 oddane strzały (średnio co 5,6 uderzenia). Real z kolei zdobył 32 bramki na 236 prób (gol na 7,3 próby). Piłkarze Beníteza są mniej skuteczni. Z kolei zawodnicy Diego Simeone zdobyli 22 gole na 153 strzały (raz na 6,9 strzałów), co jest wynikiem zbliżonym do Realu.

Niespodzianką w lidze pod względem ilości oddawanych strzałów może być Rayo, które w tym zestawieniu jest szóste, a w ligowej tabeli znajduje się w strefie spadkowej. Zaskakiwać może też pozycja Villarrealu, który pod względem oddawanych strzałów jest dopiero osiemnasty, a w lidze piąty.

W Realu wciąż wiodącą postacią w ataku jest Cristiano. Portugalczyk oddał 80 strzałów, z czego 39 celne (48%). Zdobył 10 goli. Kolejny jest Benzema – 26 strzałów, 15 celnych i osiem goli. A podium zamyka Bale – 25 strzałów, 14 celnych i cztery bramki.