Real ma 9 punktów i 23 gole mniej niż rok temu

Real Madryt zmarnował kolejną okazję, aby zmniejszyć dystans do Barcelony. Drużyna z Katalonii zremisowała z Deportivo, a Królewscy przegrali z Villareal. Teraz Los Blancos tracą już 5 punktów do Barcelony i Atlético, które wspólnie przewodzą ligowej tabeli. Wyniki Realu z tego sezonu znacznie odstają od tych sprzed roku.

W 2014 roku, Real Madryt prowadzony przez Ancelottiego miał znacznie więcej punktów. Królewscy przewodzili tabeli, mając 7 punktów przewagi nad Barceloną. Owszem, początek tamtego sezonu nie był taki jak oczekiwali tego kibice (2 porażki w 3 pierwszych kolejkach: z Sociedad i Atlético), ale później Real wyszedł na prostą i odniósł 13 zwycięstw z rzędu.

Tak więc porównując dokonania obu trenerów po 15 kolejkach: Benítez przegrał 3 spotkania, a jego drużyna ma na koncie 30 punktów, podczas gdy Ancelotti przegrał mniej i miał w dorobku 39 punktów.

Jednak różnica pomiędzy obecnym Realem Madryt, a drużyną z zeszłego sezonu to nie tylko liczba punktów. Benítez nie tylko nie poprawił wyników w defensywie, ale jest lata świetlne za Włochem w ataku. Drużyna pod wodzą Rafy zdobyła 32 bramki, podczas gdy rok temu prowadzeni przez Włocha, Królewscy strzelili 55 goli, czyli 23 bramki więcej i mieli znacznie lepszą średnią – 3.6 gola na mecz do 2.1.

W tym sezonie Real Madryt, aż w czterech spotkaniach nie strzelił żadnej bramki, rok temu taka sytuacja miała miejsce dopiero w 22 kolejce (4:0 z Atlético) i powtórzyła się później jeszcze tylko raz w 26 (1:0 z Athletikiem).

Benítez nie może się również pochwalić osiągnięciami w defensywie, która zawsze była jego atutem. Drużyna pod jego wodzą straciła dokładnie tyle samo bramek, co rok temu z Ancelottim, czyli 0.8 gola na mecz.