Real Madryt lepiej sobie radzi na wyjeździe

Embed from Getty Images

Remis z Valencią na Santiago Bernabéu to znak, że Real Madryt nie pokonał demonów przeszłości i ponownie traci punkty będąc gospodarzem spotkania. Królewscy lepsze wyniki osiągając grając na wyjeździe.

Ostatnim meczem na wyjeździe, w którym Real Madryt stracił punkty był mecz na Mestalla przeciwko Valencii. Drużyna Zidane’a zremisowała wówczas 2:2 i straciła pozycję lidera ligi hiszpańskiej. Od tego czasu nastała seria 10 meczów wyjazdowym (w samej Primera División), w których Królewscy odnieśli komplet zwycięstw. Ostatnie oczywiście na Riazor na inaugurację rozgrywek ligowych.

Natomiast, od czasu wspomnianego wyżej zwycięzca na Mestalla, na Bernabéu Real Madryt rozegrał osiem spotkań, w których mógł zdobyć aż dwadzieścia cztery punkty. A zdobył tylko piętnaście. Oznacza to, że Królewscy stracili w domu aż dziewięć punktów. Remis z Las Palmas, Átletico Madryt oraz z Valencią kilka dni temu. Do tego doszła także przegrana z FC Barceloną w ostatnich sekundach meczu, która zadecydowała o tym, że losy Mistrzostwa Hiszpanii ważyły się niemal do ostatniej kolejki.