Real Madryt najcenniejszym zespołem w Europie

Embed from Getty Images

Real Madryt panuje w Europie nie tylko, jeśli chodzi o piłkę nożną i tytuły, ale również jeśli chodzi o pieniądze. Chociaż wiele klubów starego kontynentu w tym okienku transferowym zostały potężnie wzmocnione poprzez przyjście bardzo drogich piłkarzy, to drużyna Zidane’a jest najbardziej ceniona.

Pomimo braku transferów supergwiazd do drużyny Królewskich, zgodnie z danymi z wyspecjalizowanej strony internetowej Transfermarkt, Real Madryt jest najcenniejszym zespołem w Europie.

Drużyna kierowana przez Zinédine Zidane’a jest na szczycie w tymj rankingu z wynikiem 743.80 mln euro. Bariera 700 milionów jest przekroczona tylko przez obecnych Mistrzów Europy i ich rywali z Barcelony (706.50 milionów euro). Podium zamyka zwycięzca Premier League z poprzedniego sezonu, czyli Chelsea z wynikiem 614.40 milionów euro.

Czwarty w tej klasyfikacji jest Manchester City. Drużyna Guardioli jest wyceniana na 588.40 milionów euro, a Bayern Monachium na 581.40 milionów. Za nimi znajduje się Manchester United z Mourinho z 567.75 milionami euro. Siódme miejsce z wynikiem 538.60 milionów euro zajmuje finalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów, czyli Juventus.

Zaskakujące jest miejsce w tym rankingu, które zajmuje PSG . Zespół Nassera Al-Khelaifi’ego jest wyceniany na 521.30 mln euro, mimo transferów gwiazd podczas minionego okienka transferowego.

Natomiast dwaj wielcy rywale Realu Madryt w fazie grupowej Ligi Mistrzów, czyli Tottenham i Borussia Dortmund, są warci odpowiednio 505,20 i 392 milionów euro.

Tak przedstawia się pierwsza dziesiątka najbardziej wartościowych klubów w Europie: