Real Madryt oczekuje ofert za Theo Hernándeza

Embed from Getty Images

Real Madryt podjął decyzję, co do przyszłości Theo na Bernabéu i boczny obrońca najprawdopodobniej opuści tego lata zespół zdobywców Ligi Mistrzów. Los Blancos nie chcą się całkowicie pozbywać zawodnika – Theo miałby opuścił klub na zasadzie wypożyczenia lub transferu z opcją wykupu po sezonie lub dwóch.

Królewscy nie wykluczają sprzedaży Theo poza granicę Hiszpanii. Taki wariant sprawdzał się już w przeszłości, choćby w przypadkach Daniego Carvajala czy Jesúsa Vallejo, którzy nabrali potrzebnego doświadczenia i ciągłości w niemieckiej Bundeslidze.

Cokolwiek się zdarzy, najbliższe dni będą kluczowe, jeśli chodzi o przyszłość lewego obrońcy. Może on także zostać w klubie i walczyć o miejsce w składzie. Real Madryt mocno liczy na zawodnika, dla którego złamali pakt o nieagresji z Atlético i wpłacili jego 28-milionową klauzulę.

Jedynym problemem może być pensja zawodnika, który zarabia około 5 milionów euro brutto za sezon. Real Madryt może jednak pokrywać część wynagrodzenia Theo, tak jak robił to w przypadku Fábio Coentrão, gdy Portugalczyk grał w Sportingu.