Real Sociedad i problemy z gigantami

Jak zauważa AS, Real Sociedad dusi się na wielkich stadionach La Liga. Gdy przychodzi czas wizyty na stadionie Realu Madryt czy Barcelony, Real Sociedad notorycznie przegrywa. Tak dzieje się od ponad dekady.

Bardziej widoczny kryzys widoczny jest na Camp Nou, gdzie nie wygrali od ponad 20 lat. Wizyty na Bernabéu zaczynają przypominać te ze stadionu Barcelony. Tutaj Real Sociedad nie wygrał od 11 lat.

Aby omówić wygraną Realu Sociedad na stadionie Realu Madryt musimy się przenieść do sezonu 2003/4, w którym udało im się wygrać z Królewskimi 1:4. To była ostatnia szczęśliwa wizyta Realu Sociedad na Bernabéu. Od tego czasu, za wyjątkiem kilku zaskakujących remisów, przegrywają mecze, niektóre nawet w upokarzający sposób.

Podczas ostatnich ośmiu wizyt na stadionie Realu Madryt, Real Sociedad stracił 27 goli, co daje stratę ponad 3 goli na mecz. W tym samym czasie udało im się strzelić jedną trzecią tych bramek, a mianowicie 9. Liczby, co prawda, nie pokazują na nowoczesną reprezentację czarnej idylii Realu Madryt z Chamartin, ponieważ drużyna z San Sebastian zagrała łącznie 67 spotkań na boisku Realu,  16 remisując, 48 przegrywając i tylko 3 wygrywając.