Redknapp: Gareth Bale przeniesie się do Manchesteru United

Angielskie media donoszą, że Manchester United jest gotowy zapłacić 75 milionów funtów za skrzydłowego Realu Madryt, Garetha Bale’a. Były trener Walijczyka, Harry Redknapp, jest przekonany, że zawodnik ponownie zawita do Premier League. Menadżer uważa, że może się to zdarzyć nawet w obecnym oknie transferowym, ponieważ piłkarz nie zadomowił się w Realu Madryt i czuje się tam źle.

Zwolnienie Rafy Beniteza było prawdziwym ciosem dla Bale’a. 25-latek właśnie pod wodzami Beniteza doszedł do świetnej formy. Hiszpan widział też w nim lidera i ufał mu w trudnych momentach. Walijski pomocnik nie ma zamiaru znów wylądować na ławce rezerwowych, dlatego z rezerwą podchodzi do zmiany trenera. Na niezadowolenie piłkarza z sytuacji w Realu liczą Anglicy, przede wszystkim ci z Manchesteru United, którzy już od miesięcy polują na gracza Królewskich. Nie ulega jednak wątpliwości, że Bale jest transferowym celem numer jeden Czerwonych Diabłów. Media donoszą, że Walijczykiem interesuje się także londyńska Chelsea.

Na dzisiejszej konferencji prasowej szkoleniowiec Realu Madryt Zinédine Zidane zapewnił, że „Bale jest Realowi niezbędny” i na pewno nie jest na sprzedaż.

„Temat ten ciągle powraca. Nie zdziwiłoby mnie to, gdyby udało się sfinalizować te przenosiny. Gareth nigdy naprawdę się nie zaaklimatyzował w Madrycie. Nie mówi też za dobrze po hiszpańsku”.

„Angielski futbol stracił w ostatnich latach wiele światowych gwiazd, nasza Liga byłaby lepsza, gdyby wrócił”.

„Jeżeli w tym miesiącu pojawiłby się w United, Czerwone Diabły miałyby realistyczną szansę na wygranie ligi tym sezonie. Bale jest w stanie strzelić 15 goli w drugiej części rozgrywek. Na świecie nie ma zbyt wielu graczy, którzy mogą mieć taki wpływ na drużynę, a on jest jednym z nich. Nie wiem, czy wróci, ale ten transfer ma sens”. – podsumował Redknapp.