Roberts: Bale potrzebuje jeszcze minimum trzy tygodnie

Embed from Getty Images

Osian Roberts, asystent selekcjonera Walii ostrzega przed wcześniejszym powrotem Garetha Bale’a po urazie jakiego nabawił się w meczu ze Sportingiem Gijón.
Walia podnosi alarm, trenerzy chcą by Gareth Bale wystąpił w towarzyskim spotkaniu z Irlandią Północną 24 marca w Cardiff. Asystent Chrisa Colemana powiedział BBC, że istnieje obawa o zdrowie najlepszego zawodnika Smoków w obliczu ciągłych kontuzji.

Mamy nadzieję, że będzie zdrowy. Najważniejsze jest to by uraz został całkowicie wyleczony aby się nie odnowił. Czas pokaże w jakim stanie będzie przez następne dwa lub trzy tygodnie” – dodaje Roberts.
„On jest kluczowym zawodnikiem w nadchodzących spotkaniach Realu Madryt i dla nas jest ważne w jakiej formie będzie przed ważnym dla nas letnim turniejem”.
Walia zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy we Francji pierwszy raz w historii. Poprzednim największym sukcesem Brytyjczyków był awans na mistrzostwa świata w 1958 roku gdzie na mundialu w Szwecji dotarli do ćwierćfinału. „Zarówno my jak i jego klub chcemy jak najlepiej dla Garetha. To ważne aby w pełni wyleczył uraz i nie wracał zbyt wcześnie do gry.”

Był zawodnik Tottenhamu opuścił już cztery mecze w La Liga a także nie zagra w jutrzejszym spotkaniu Ligi Mistrzów z Romą. Poważnie zagrożony jest również jego udział w Derbach Madrytu zaplanowanych na 27 lutego.