Ronaldo: „Messi w tym roku wygra Złotą Piłkę”

lionel_messi_and_cristiano_ronaldo_smile_during_the_fifa_ballon_d_or_gala_2014
Messi i Ronaldo na gali Ballon d’Or 2014

Ronaldo i Messi na zmianę wygrywali Ballon d’Or  przez ostatnie siedem lat. W tym roku również są faworytami, ale kto wygra? Portugalczyk zdradza swoją opinie.

Cristiano Ronaldo zapytany w programie „The Jonathan Ross Show” o to kto wygra Złotą Piłkę za 2015 rok przyznaje, że to Lionel Messi zasługuje na najbardziej prestiżową dla piłkarza nagrodę indywidualną.

“Szczerze mówiąc Messi wygra nagrodę w tym roku, ponieważ zależy to tylko i wyłącznie od głosów.” – stwierdza gwiazda Los Blancos – “Zagrałem prawdopodobnie najlepszy sezon w swojej karierze, co jest wspaniałe, ale i byłem najlepszym strzelcem w Europie. Niestety wszystko zależy od głosów, ale powiem szczerze, że nie jestem bardzo zmartwiony, ponieważ jak już wspominałem wiele razy, nigdy nie sądziłem że wygram trzy razy.”

Portugalczyk twierdzi, że nadal jest wystarczająco młody by ponownie wygrać Złotą Piłkę i pomimo trzydziestu lat wierzy, że jest w stanie grać przez najbliższe siedem.

Na koniec Cristiano w kontekście nadciągającego wielkimi krokami El Clasico zostaje spytany o największą w ostatnich latach rywalizacje indywidualną w piłce nożnej – Messi kontra Ronaldo. Portugalczyk jednak ze spokojem odpowiada – „Mam z nim dobre relacje. Messi gra dla jednego klubu, ja dla innego. On wygrywał co najlepsze dla siebie, a ja co dla mnie. Nie jesteśmy bliskimi przyjaciółmi, ale szanujemy się nawzajem.”