Ronaldo: Zachowanie zawodników Barcelony to brak szacunku

Embed from Getty Images

Były zawodnik Realu Madryt, Ronaldo, rozmawiał z Cadena Cope o wczorajszej gali FIFA The Best, podczas której Cristiano zwyciężył. Mówił też o braku szacunku zawodników Barcelony, a także problemach z drużyną.

Gratulacje dla Cristiano: „Zakończył sezon z najlepszymi rezultatami indywidualnymi oraz zespołowymi w historii. Mówi, że był to jego najlepszy rok i wydaje się to uzasadnione, ponieważ wygrał Ligę Mistrzów i Mistrzostwa Europy.”

Brak szacunku zawodników Barcelony: „Nie mogę oceniać nie znając dokładnej przyczyny. Powiedziano, że zawodnicy koncentrują się na środowym mecz, który jest ważny. Z pewnością są kontrowersje, ponieważ to nie jest miłe. Prawdą jest, że nie jest to brak szacunku dla nas, ale dla fanów, którzy czekali na zobaczenie zawodników. Mamy nadzieję, że to zostanie wyjaśnione.”

Możliwe powody: „W czasach kryzysu, wielu trenerów i klubów decyduje się na zamknięcie na świat i chronienie swoich zawodników na maksa. Być może to jest strategia, którą obrała Barcelona. Nie wiemy. Wiemy tylko tyle, że nie przyszli.”

Dystans Realu w stosunku do rywali: „Nic nie jest pewne. Zaletą jest, że mamy tę przewagę, ale jest jeszcze wiele meczów i różnica teraz wydaje się duża. Trzeba być w pełni gotowości, aby wygrywać mecze i nie myśleć o rywalach.”

Problemy Barcelony: „Myślę, że oczekuje się dużo od Barcelony. Przyzwyczaili nas to nowoczesnego i wesołego futbolu. Nie sądzę, że mają problem, ale presja jest bardzo duża, ponieważ zawsze patrzy się na wyniki.”