Rozpocząć kolejną piękną historie – zapowiedź spotkania Real Madryt – APOEL FC

Dokładnie 102 dni temu Real Madryt w finale Ligi Mistrzów pokonał Juventus 4:1, dzięki czemu po raz 12 wygrał Ligę Mistrzów. Dziś Królewscy zaczną kolejną drogę, której celem będzie stawienie się 26 maja 2018 roku w Kijowie i tryumfowanie po raz trzynasty w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Pierwszym rywalem na drodze będzie cypryjski APOEL.

Real Madryt po znakomitym początku sezonu i wygraniu Superpucharu Europy oraz Superpucharu Hiszpanii złapał lekką zadyszkę co skutkowało dwoma remisami w LaLiga, odpowiednio z Valencią oraz Levante. Jednak najbardziej prestiżowe rozgrywki w Europie rządzą się innymi prawami. Nie bez powodu wielu rozgrywki Ligi Mistrzów nazywa rozgrywkami Realu Madryt.

APOEL wygrał w zeszłym sezonie Ligowe rozgrywki na Cyprze co zapewniło start w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Tam APOEL pokonał luksemburski zespół Dudelange, rumuńskie FC Viitorul oraz czeską Slavie Prage. APOEL do gry o stawkę wrócił w miniony weekend pokonując na wyjeździe Nea Salamis 1:4.

Real w swojej historii mierzył się z mistrzem Cypru dwukrotnie. W 2012 roku również za sprawą fazy grupowej Ligi Mistrzów oba zespoły stanęły naprzeciw sobie. Królewscy dwukrotnie pokazali wyższość zwyciężając 5:2 oraz 3:0.

Według bukmacherów Real jest bezapelacyjnym faworytem dzisiejszego starcia, a kursy wyglądają następująco:

Real Madryt – 1.05 zł

Remis – 11.00 zł

APOEL – 28.00 zł

Spotkanie odbędzie się o godzinie 20:45, a transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja TVP. Wysłanniczka HalaMadrid.pl jest również w Madrycie i przeprowadzi specjalną relację ze spotkania wprost z loży prasowej Estadio Santiago Bernabéu.